Strona główna » Oferta dydaktyczna » Kurs: Wstęp do programowania w języku Python

Kurs: Wstęp do programowania w języku Python

ProwadzącyPaweł Rychlikowski
TypK1 - kurs podstawowy
Semestrzimowy
StatusPoddana pod głosowanie
Liczba godzin30 (wyk) + 30 (prac)
EgzaminNie
WymaganiaBrak
Efekty kształceniaBrak
Utworzono24 Lip 2013, 13:47
Aktualizacja23 Sty 2017, 18:36
Opis przedmiotu:

Wstęp, czyli jak się ma "Wstęp do programowania w języku Python" do "Wstępu do programowania w języku C"

Studenci 1-go roku studiów 1-go stopnia mogą rozpocząć naukę programowania i podstaw informatyki w jednym z dwóch języków: Python albo C — (można wybrać tylko jeden z tych kursów!). Każdy z tych języków pozwala opanować podstawy informatyki i programowania, a w dalszych semestrach doskonalić się w programowaniu w innych (lub tych samych) językach. W szczególności zaczynając od "Kursu: Wstęp do programowania w języku Python", nie skazujecie się na zawsze na ten język (i nieznajomość C) oraz vice versa. W drugim semestrze studiów (i kolejnych) pojawiają się kursy języków programowania (C++, Java, Ruby, Python), które pozwalają opanować różne języki, przy założeniu, że studenci mają ogólne pojęcie o programowaniu, które zdobywają na każdym z przedmiotów "Kurs: Wstęp do programowania w języku C/Python".

O samym kursie "Wstęp do programowania w języku Python"

Niniejszy kurs jest wstępnym kursem programowania, bazującym na języku Python, nie zakładającym  żadnej wstępnej znajomości programowania (aczkolwiek jego ukończenie wymaga pewnego zaangażowania). Uczestnicy tego kursu będą mieli okazję poznać nie tylko sam język, ale również szereg idei, które są istotne przy pisaniu programów we wszystkich językach imperatywnych (i w pewnym stopniu również funkcyjnych i obiektowych).

Przedmioty w ofercie

• - przedmiot poddany pod głosowanie
  • - przedmiot w ofercie
  • - przedmiot w wersji roboczej